Pelikaanstraat 4a, 7201 DR Zutphen, Telefoon: 0575-514427, Fax: 0575-515429

Assortiment zoeken

Assortiment

Min   Max 
* Er wordt gezocht op adviesprijs. Het kan daarom zijn dat de prijzen van de gevonden wijnen enigszins afwijken.





Les Généreux samenwerkende wijninkopers


Geen 16? Geen druppel

Domaine de la Casa Blanca Collioure 2008

Banyuls en Collioure zijn twee herkomstbenamingen die dezelfde geographische regio delen, namelijk in het uiterste zuiden van Frankrijk, tegen de Spaanse grens aan. De steile hellingen en de harde zeewind maken wijnbouw moeilijk en de rendementen in de wijngaard zijn bij Casa Blanca, het oudste familiedomaine in de appellation, met slechts 20 hl per hectare zeer laag. Hervé Levano werkt volledig biologisch en zijn wijnen worden gezien als de absolute top van de Roussillon.
Zijn rode Collioure is gemaakt van grenache, syrah, mourvèdre en carignan druiven. Na de handmatige pluk volgt de gisting en vervolgens rijpt de wijn op kleine eikenhouten fusten. Een bijzondere en originele rode wijn die door de lage opbrengst per hectare veel terroir invloed heeft.
 

€ 15.10 per fles
Referentie

Proefnotitie

Een zeer fraaie blend van grenache, syrah, mourvèdre en carignan druiven: dieprood van kleur en complex en intens van geur met rijp rood fruit, peper en kruiden. De smaak is vol, dik en zacht en met een lange aromatische afdronk waarin wederom rijp rood fruit en kruiden.
 

Drinken bij

Heerlijk bij kruidige mediterrane schotels of gegrild lamsvlees.
 

Houdbaarheid

Snel na de oogst al op dronk, gemakkelijk tot zeven à acht jaar na oogst houdbaar.
 

Share |