Assortiment
Ingrediënten:
Marbré
Witlof
Jus
Eend
Afmaken & serveren
Bereiden marbré
Bereiden witlof
Bereiden jus
Bereiden eend
Afmaken & serveren
Wijn-spijs:
1. Château Lamartine Cahors Cuvée Particulière
De soepele, volfruitige smaak van deze eigentijdse Cahors sluit perfect aan bij de smeltende structuur van de eend in ganzenvet. Het subtiele, fruitige accent van de sinaasappel geeft zowel het gerecht als de wijn een frisse lift. Het milde bittertje van de witlof maakt het geheel spannend af.
2. Château Cambon La Pelouse Haut-Médoc
Klassiek in het kwadraat! Elegante Haut-Médoc met intense aroma’s en milde zuren. Rijpe tannines zorgen voor een zacht mondgevoel. Zo’n evenwichtige, soepele rode wijn vormt een natuurlijk, harmonisch geheel met dit malse gerecht van eend.
Een krachtige en elegante rode wijn uit Cahors, gemaakt van oude Malbec-stokken, met intense aroma's van rood fruit, kruiden en een lange afdronk.
Aanbeveling van onze wijnadviseur Luuk Vreugdewater
""Deze Cahors is een prachtige expressie van de Malbec-druif. Met zijn diepe kleur, complexe aroma's en elegante structuur is het een wijn die zowel nu gedronken kan worden als nog enkele jaren kan rijpen..." Lees meer
Voordelen eigen account