Asperges à la flamande met beenham
Asperges op z’n Vlaams is wel zo’n beetje de meest klassieke bereidingswijze van asperges. De witte asperges, als het even kan vers gestoken, worden in dit geval beetgaar gekookt en geserveerd met (een mimosa van) gekookt ei, een rijke botersaus en gehakte peterselie. Hoewel er natuurlijk diverse combinaties mogelijk zijn, worden asperges à la flamande vaak geserveerd met beenham.
Welke wijn bij asperges met beenham?
Bepalend voor de wijnkeuze zijn de vegetale smaak van de asperges en de milde, romige smaken van de garnituren. Wijnen die daar goed bij passen zijn fris, maar ook mild en rond van karakter. Usual suspect is natuurlijk Pinot Blanc uit de Elzas. Ook de Duitse variant Weissburgunder of Pinot Bianco uit Alto Adige zijn heerlijk bij dit gerecht. Andere Noord-Italianen, bijvoorbeeld uit de Veneto of Friuli, zijn ook aanraders. Aanhaken bij de romigheid? Kies dan een lekker boterige Chardonnay. Liever wat frisser? Ga dan voor een fruitige (maar wel droge) stijl Riesling.
Aanbevolen wijnen bij Asperges à la flamande met beenham
Domaine Fernand Engel Elzas Réserve Pinot Blanc 2024
Fijne, geurige neus met aroma's van rijp wit fruit en lichte gistingsaroma's. De smaak is vol, aromatisch en rond, met een evenwichtige milddroge afdronk.
Domaine Fernand Engel Elzas Réserve Pinot Blanc 2024
Monte del Frà Custoza Superiore Cà del Magro 2024
In het glas toont de Cà del Magro een helder strogeel met een lichte goudglans. De neus is uitnodigend en aromatisch: rijpe witte perzik, meloen en ananas worden vergezeld door acacia, salie en een vleugje amandel. Daaronder schuilt een subtiele minerale ondertoon die de wijn echt de diepte in trekt. Op het gehemelte is hij vol en rond, maar tegelijkertijd opvallend fris, met een mooie zuurbalans en een zachte bitterheid in de afdronk die het geheel levendig houdt. De finish is lang, kruidig en elegant.
Monte del Frà Custoza Superiore Cà del Magro 2024